Λογότυπο Πρακτική Άσκηση Πανεπιστημίου Πατρών

Μετά το πέρας του χρόνου υποβολής των αιτήσεων εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τους φοιτητές του Τμήματος Ζωικής Παραγωγής, Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών (πρώην Τεχνολογίας Αλιείας & Υδατοκαλλιεργειών (ΤεχνΑλΥδ) του Πρώην ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας) για τη συμμετοχή τους στην πράξη «Πρακτική Άσκηση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πανεπιστημίου Πατρών», MIS 5030937, που υλοποιείται από το Ε.Π. «Ανταγωνιστικότητα Επιχειρηματικότητα και Καινοτομία» και συγχρηματοδοτείται από την Ευρωπαϊκή Ένωση και Εθνικούς Πόρους, διαπιστώθηκε ότι υπέβαλαν αίτηση δύο (2) φοιτητές, εκ των οποίων και οι 2 ήταν εμπρόθεσμες.

Από τα παραπάνω συνεπάγεται ότι στην αξιολόγηση συμμετέχουν δύο (2) αιτήσεις και εξετάζονται για την παρούσα πρόσκληση.

Η αίτηση του φοιτητή με ΑΜ: 12352 και αρ. πρωτ: 28829/15-11-2021 απορρίπτεται γιατί αφορά αίτηση για πρακτική άσκηση σε Δημόσιο φορέα απασχόλησης, ενώ η Ανακοίνωση ανέφερε σαφώς : «Οι διαθέσιμες θέσεις πραγματοποίησης Πρακτικής Άσκησης είναι εικοσιπέντε (25) φοιτητών/τριών στην Ελλάδα, στον ιδιωτικό τομέα..»

Με δεδομένο ότι o αριθμός των θέσεων της ΠΑ για την περίοδο αυτή ανέρχεται στις δεκαπέντε  (25), δεν απαιτήθηκε αξιολόγηση των αιτήσεων των φοιτητών από την Επιτροπή ΠΑ του Τμήματος σύμφωνα με τα βαθμολογικά κριτήρια που αναφέρονται στην προκήρυξη και ενεργοποιούνται όταν ο αριθμός των αιτήσεων είναι μεγαλύτερος των διαθέσιμων θέσεων, αλλά ακολούθησε η κατάταξή του στη λίστα του παρακάτω πίνακα.

Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων επιλογής των φοιτητών θα υπάρξει προθεσμία πέντε (5)  ημερών για τυχόν ενστάσεις οι οποίες θα γίνονται στη Γραμματεία του Τμήματος και θα εξετάζονται από την Επιτροπή Αξιολόγησης Ενστάσεων που έχει ορισθεί από το Τμήμα και στη συνέχεια τα οριστικά αποτελέσματα  θα αναρτηθούν έξω από τη Γραμματεία του Τμήματος, στην ιστοσελίδα του Τμήματος και στην ιστοσελίδα του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης.

ΛΙΣΤΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΑΙΤΟΥΝΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

Α/Α