Εικόνα Ενημέρωση Φοιτητών

Πρόγραμμα παρουσίασης  Διπλωματικών ΠΜΣ

“Βιώσιμη Αλιεία, Υδατοκαλλιέργεια – Sustainable fisheries, aquaculture”

Τετάρτη, 18-12-2019

Την Τετάρτη, 18-12-2019 και ώρα 11:30, η μεταπτυχιακή φοιτήτρια του Τμήματος Ζωικής Παραγωγής Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών (του πρώην ΤΑΥ ΤΕΙ ΔΕ) κ. Βλαχοπούλου Αλεξάνδρα θα παρουσιάσει τη διπλωματική εργασία της στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης «Βιώσιμη Αλιεία,Υδατοκαλλιέργεια – Sustainable fisheries, aquaculture»

«Χημειοθεραπεία στις Υδατοκαλλιέργειες»

Η παρουσίαση θα γίνει στo  κεντρικό αμφιθέατρο  του Τμήματος ΖΠΑΥ στο Μεσολόγγι.

Η  Εξεταστική Επιτροπή

Πούλος Κων/νος επικ. καθ. (επιβλέπων)

Κανλής Γρηγόριος, αναπλ. καθ.

Λογοθέτης Παναγιώτης, επικ. καθ.

Πέμπτη, 19-12-2019

Την Πέμπτη, 19-12-2019 και ώρα 15:00, η μεταπτυχιακή φοιτήτρια του Τμήματος Ζωικής Παραγωγής Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών (του πρώην ΤΑΥ ΤΕΙ ΔΕ) κ. Σώκου Βασιλική θα παρουσιάσει τη διπλωματική εργασία της στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης «Βιώσιμη Αλιεία, Υδατοκαλλιέργεια – Sustainable fisheries, aquaculture»

με θέμα:

«Καινούργια γνώση από «παλιά» δεδομένα: Εντοπίζοντας την αλληλεπίδραση δελφινιών και ανθρώπων σε μακροχρόνια διάσταση για τo σχεδιασμό διαχειριστικών μέτρων»

Η παρουσίαση θα γίνει στo  κεντρικό αμφιθέατρο  του Τμήματος ΖΠΑΥ στο Μεσολόγγι.

Η  Εξεταστική Επιτροπή

Μουτόπουλος Δημήτριος, αναπλ. καθ. (επιβλέπων)

Κατσέλης Γεώργιος, καθ.

Ράμφος Αλέξιος, αναπλ. καθ.

Την Πέμπτη, 19-12-2019 και ώρα 16:00, ο μεταπτυχιακός φοιτητής του Τμήματος Ζωικής Παραγωγής Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών (του πρώην ΤΑΥ ΤΕΙ ΔΕ) κ. Παπανικόλας Σωτήριος θα παρουσιάσει τη διπλωματική εργασία του στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης «Βιώσιμη Αλιεία,Υδατοκαλλιέργεια – Sustainable fisheries, aquaculture»

με θέμα:

«Μελέτη της βιοκοινωνίας του ζωοπλαγκτού στον Αμβρακικό Κόλπο κατά την περίοδο ανάπτυξης υποξικών/ανοξικών συνθηκών»

Η  Εξεταστική Επιτροπή

Ράμφος Αλέξιος, αναπλ. καθ. (επιβλέπων)

Κατσέλης Γεώργιος, καθ.

Μουτόπουλος Δημήτριος, αναπλ. καθ.

Πέμπτη, 16-1-2020

Την Πέμπτη, 16-1-2020 και ώρα 11:00, η μεταπτυχιακή φοιτήτρια του Τμήματος Ζωικής Παραγωγής Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών (του πρώην ΤΑΥ ΤΕΙ ΔΕ) κ. Δουλαβέρη Παναγιώτα θα παρουσιάσει τη διπλωματική εργασία της στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης «Βιώσιμη Αλιεία,Υδατοκαλλιέργεια – Sustainable fisheries, aquaculture»

με θέμα:

«Χημικά υδροπηκτώματα ως ροφητές ρύπων σε υδατικά συστήματα.»

Η  Εξεταστική Επιτροπή

Μπεκιάρη Βλασούλα, επικ. καθ. (επιβλέπων)

Χώτος Γεώργιος, καθ.

Πούλος Κω/νος, επικ. καθ.

Την Πέμπτη, 16-1-2020 και ώρα 14:00, ο μεταπτυχιακός φοιτητής του Τμήματος Ζωικής Παραγωγής Αλιείας και Υδατοκαλλιεργειών (του πρώην ΤΑΥ ΤΕΙ ΔΕ) κ. Παπαδόπουλος Άγγελος θα παρουσιάσει τη διπλωματική εργασία του στο πλαίσιο του Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης «Βιώσιμη Αλιεία,Υδατοκαλλιέργεια – Sustainable fisheries, aquaculture»

με θέμα:

«Αλιευτικό πρότυπο εκμετάλλευσης λιμνοθαλασσών Λευκάδας και σενάρια βιώσιμης διαχείρισης»

Η  Εξεταστική Επιτροπή

Κατσέλης Γεώργιος, καθ. (επιβλέπων)

Μουτόπουλος Δημήτριος, αναπλ. καθ.

Ράμφος Αλέξιος, αναπλ. καθ.