Εικόνα Εκλογές - Ψηφοφορίες

Την Τρίτη 13/6/2023 διεξήχθη η εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη Προέδρου και Αντιπροέδρου του τμήματος Αλιείας-Υδατοκαλλιεργειών του Πανεπιστημίου Πατρών. Η εκλογική διαδικασία διεξήχθη με ηλεκτρονική ψηφοφορία μέσω του ειδικού πληροφοριακού συστήματος με την ονομασία «Ψηφιακή Κάλπη ΖΕΥΣ» της ανώνυμης εταιρείας του Ελληνικού Δημοσίου με την επωνυμία «Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας και Έρευνας Α.Ε. (ΕΔΥΤΕ Α.Ε.)» με ώρα έναρξης ψηφοφορίας στις 09:00 και ώρα λήξης ψηφοφορίας στις 13:00, για το σύνολο των μελών του εκλεκτορικού σώματος, που απαρτίζεται από το σύνολο των μελών Δ.Ε.Π. του Τμήματος Αλιείας-Υδατοκαλλιεργειών, ήτοι δέκα τρία (13) μέλη Δ.Ε.Π.

(α) Για την εκλογή Προέδρου του τμήματος

• Ψηφοφόροι: δώδεκα (12)
  • Σύνολο ψηφοδελτίων: δώδεκα (12)
  • Λευκά: τέσσερα (4)
  • Ενστάσεις που υπεβλήθησαν και οι αποφάσεις επί αυτών: Δεν υπεβλήθησαν ενστάσεις.
  • Το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας έχει ως εξής: Ο Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Θεοδώρου Ιωάννης έλαβε οκτώ (8) ψήφους.

(β) Για την εκλογή Αντιπροέδρου του τμήματος

• Ψηφοφόροι: δώδεκα (12)
  • Σύνολο ψηφοδελτίων: δώδεκα (12)
  • Λευκά: δυο (2)
  • Το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας έχει ως εξής: Ο Καθηγητής κ. Βιδάλης Κοσμάς έλαβε δέκα (10) ψήφους.

Πρόεδρος του τμήματος Αλιείας-Υδατοκαλλιεργειών του Πανεπιστημίου Πατρών για θητεία δυο ετών (2) ετών από 01/09/2023 έως 31/08/2025 εκλέγεται ο Αναπληρωτής Καθηγητής κ. Θεοδώρου Ιωάννης

Αντιπρόεδρος του τμήματος Αλιείας-Υδατοκαλλιεργειών του Πανεπιστημίου Πατρών για θητεία δυο ετών (2) ετών από 01/09/2023 έως 31/08/2025 εκλέγεται ο Καθηγητής κ. Βιδάλης Κοσμάς.