Εικόνα Υποτροφίες-Κληροδοτήματα

Προκήρυξη για τη  χορήγηση με επιλογή πέντε  (05)  υποτροφιών  για  το  ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 σε βάρος των εσόδων του κληροδοτήματος ΠΑΝ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ  για   σπουδές  Δευτέρου Κύκλου (μεταπτυχιακές) ή Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές) σε πανεπιστήμια του εξωτερικού για ένα (1) έτος.   Προτιμώνται οι πτυχιούχοι ημεδαπών Γεωργικών και Κτηνιατρικών Σχολών.

Οι ενδιαφερόμενοι υποβάλλουν  ηλεκτρονική αίτηση  για   την   κοινωφελή    περιουσία, από την οποία επιθυμούν να λάβουν υποτροφία, από την Παρασκευή 28 Απριλίου 2023 έως και την Παρασκευή 18 Αυγούστου 2023 στην ιστοσελίδα της Γενικής Γραμματείας Δημόσιας Περιουσίας (Ψ.Υ.ΔΗ.ΠΕ.Ε.Κ.) με τους κωδικούς που έχουν ως πιστοποιημένοι χρήστες του Taxisnet.

Αναλυτικές Πληροφορίες στο έγγραφο της Προκήρυξης