Εικόνα Ενημέρωση Γραμματεία Συγκλήτου

Η Σύγκλητος του Πανεπιστημίου Πατρών στην έκτακτη συνεδρίαση 172/29.7.2020 έχοντας υπόψη:

1. Την υπ΄αριθ. 98540/Ζ1/23.7.2020 Απόφαση του Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων «Διεξαγωγή των εξετάσεων κατά την επαναληπτική εξεταστική του Σεπτεμβρίου για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020»
  2. Τη διατυπωθείσα γνώμη της Πρυτάνεως και τη διεξοδική συζήτηση και τις απόψεις που διατυπώθηκαν μεταξύ των μελών,

αποφάσισε κατά πλειοψηφία, τη διεξαγωγή των εξετάσεων των μαθημάτων στο πλαίσιο των προγραμμάτων σπουδών πρώτου και δεύτερου κύκλου του Πανεπιστημίου Πατρών, κατά την επαναληπτική εξεταστική του Σεπτεμβρίου για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020, εξ ολοκλήρου με την εξ αποστάσεως μέθοδο, λαμβάνοντας υπόψη τις συνθήκες που επικρατούν με την πανδημία Covid-19.

Για κάθε παρέκκλιση από την ως άνω απόφαση για την εξεταστική την ευθύνη φέρει ο Πρόεδρος και οι διδάσκοντες του Τμήματος.

Σε περίπτωση αλλαγής των δεδομένων, η ως άνω απόφαση δύναται να επανεξεταστεί στο τέλος Αυγούστου 2020.

Η ΠΡΥΤΑΝΙΣ

ΒΕΝΕΤΣΑΝΑ Ε. ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΥ